Diakonia (gr. diakonia – służba) – jak podaje słownik języka polskiego jest to postawa bezinteresownej służby, która powinna cechować cały Kościół, wspólnoty chrześcijańskie oraz każdego chrześcijanina. Terminem tym określana jest również grupa osób pełniąca określoną posługę w ramach jakiejś wspólnoty.

Także i w naszej wspólnocie Syjon działają rozmaite diakonie. Jeśli masz pragnienie aby się bardziej zaangażować lub po prostu pomóc, to możesz dołączyć do jednej albo nawet wszystkich diakonii. Jak to zrobić? Napisz SMS, zadzwoń (zakładka Kontakt) albo po prostu podejdź na naszym cotygodniowym spotkaniu do osoby odpowiedzialnej za daną grupę lub do naszej liderki.

Diakonia Uwielbienia

„Niebiosa i ziemio, chwalcie Pana!”
[Psalm 148]

Diakonia uwielbienia zajmuje się posługą muzyczną podczas cotygodniowych spotkań jak i wspólnotowej Mszy św.
Uwielbiamy Pana Boga sercem, śpiewem, muzyką.
Jeśli chcesz:

  • doświadczyć Bożej obecności i łaski,
  • oczyścić swoje serce i służyć innym,
  • radować się w Panu i przyjąć Jego wolę,

dołącz do naszego zespołu!
Zapraszamy do posługi osoby uzdolnione muzycznie, grające na instrumentach.

Diakonia Dzieci

„Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże.”
[Mt 10, 13-15]

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca organizujemy w naszym kościele spotkania dla dzieci po Mszy Św o godz. 10:45 podczas, których:

  • przekazujemy najmłodszym wartości chrześcijańskie
  • kapłan prowadzi z dziećmi pogadanki aby przybliżyć im Słowo Boże
  • uczymy się piosenek z pokazywaniem
  • oglądamy krótkie filmiki
  • włączamy dzieci w odgrywanie scenek o tematyce religijnej
  • zachęcamy najmłodszych do rozwiązywania rebusów i czynnego udziału w spotkaniach
  • rozdajemy dzieciom niespodzianki.

Naszym pragnieniem jest aby dzieci poznawały Jezusa, Matkę Boża, czytały Pismo Święte, gromadziły się w kościele i dobrze czuły się we wspólnocie parafialnej. Przede wszystkim, aby wzrastały w wierze, a swoje decyzje i życie opierały na tej jedynej Miłosiernej Miłości, której nic w życiu nie zastąpi.

Zapraszamy chętnych rodziców do współpracy!

Diakonia Modlitwy Wstawienniczej

„Módlcie się jeden za drugiego. Wielka moc posiada modlitwa sprawiedliwego”
[Jk 5,16]

Zespół modlitwy wstawienniczej to kilka osób, które mogą pomóc osobie proszącej o modlitewne wsparcie spotkać się z Jezusem, bo tylko On może uczynić to, czego potrzebujemy. To Jezus kocha, błogosławi, uzdrawia i uwalnia człowieka.

A zatem modlitwa wstawiennicza to wstawianie się za osobę, która potrzebuje umocnienia i wsparcia duchowego. To wołanie do Boga w imieniu tej osoby, która właśnie mierzy się z jakimś problemem – może przeżywa zwątpienie wiary, może brak zaufania do Boga, może boryka się z jakimś grzechem.

Diakonia wstawiennicza w naszej wspólnocie spotyka się w każdy czwarty piątek miesiąca o g.19 na plebanii. Jeśli potrzebujesz i masz pragnienie modlitwy w twojej intencji skontaktuj się z nami.

Diakonia Techniczna

Diakonia techniczna jest odpowiedzialna za techniczne sprawy naszej wspólnoty oraz opiekę nad sprzętem którego używamy podczas spotkań. Zajmujemy się między innymi rozstawianiem zestawu nagłośnieniowego, statywów, podłączaniem mikrofonów, gitar i innych instrumentów. Podczas uwielbienia obsługujemy power mikser oraz wyświetlamy pieśni na projektorze. Do zadań diakonii należy również aktualizacja strony internetowej Syjonu.

Chcesz się nauczyć jak poprawnie zwijać kable audio? A może coś bardziej zaawansowanego – chcesz dowiedzieć się czym się różni mikrofon dynamiczny od pojemnościowego? Albo podszkolić się w obsłudze komputera i Power Pointa? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś „tak”, to zapraszamy do dołączenia do zespołu!

Diakonia Modlitwy

Ofiarowujemy nasze serca Jezusowi i Maryi, aby prosić o łaski dla osób, które ich potrzebują.

W skrócie, nasza posługa wygląda następująco: osoba potrzebująca wsparcia modlitewnego pisze SMS (lub dzwoni) do Grzegorza z intencją. Następnie Grzegorz rozsyła tę prośbę do innych osób będących w diakoni. W dogodnym dla siebie czasie każdy modli się wybraną przez siebie modlitwą w rozesłanych intencjach.

Dodatkowo, codziennie na stronie Facebook-owej Syjonu, o godz. 21.20 odmawiana jest dziesiątka różańca świętego we wszystkich powierzonych nam intencjach.

Jeśli pragniesz wspomóc modlitewnie osoby, które szczególnie potrzebują Twojej modlitwy, zapraszam do dołączenia do Diakonii Modlitwy.
Jeśli zaś potrzebujesz wsparcia modlitewnego, napisz proszę lub zadzwoń, a my będziemy pamiętać o modlitwie.

Diakonia „Wspólnoty dla Maryi”

Diakonia powstała w grudniu 2020 roku. Diakonia zawiązała się we wspólnocie „Syjon”. Należą jednak do niej również inne wspólnoty działające w naszej parafii – „Husaria Maryi”, „Róże różańcowe”, „Rodzina Edmunda Bojanowskiego”, a także osoby nienależące do żadnej wspólnoty. Wspólnym zadaniem jest wypełnienie prośby Pana Jezusa, by Maryja była bardziej znana i kochana. W tym celu pragniemy rozwijać nabożeństwa ku czci Matki Bożej, jak również, na spotkaniach formacyjnych, poszerzać swoją wiedzę na temat roli Matki Bożej w życiu Kościoła. Spotykamy się na plebanii, w poniedziałki o 19-tej, w tygodniu poprzedzającym pierwszą sobotę miesiąca.

Pierwszym naszym zadaniem jest rozszerzenie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca w naszej parafii, które rozpoczynają się godzinkami ku czi Najświętszej Maryi Panny o godz. 6:40. Po nich ma miejsce Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00 a następnie nabożeństwo pierwszosobotnie.

Wszystkim, którym leży na sercu rozszerzanie czci do Matki Najświętszej, zapraszamy do przyłączenia się do naszej diakonii.