Dostaliśmy zaproszenie do uczestnictwa w inicjatywie „Wielka Pokuta Więźniów za grzechy własne i rodzin 2019” i z radością na nie odpowiedzieliśmy. Jako wspólnota będziemy, w godzinach 04:00 – 06:30 prowadzili Adorację i skupienie przed poranną Mszą świętą. Serdecznie zapraszamy do włączenie się w tą inicjatywę (link do wydarzenia na naszej stronie wraz z dokładnym adresem kościoła w którym ma miejsce Adoracja znajduje się tutaj: https://syjon.org.pl/event/wielka-pokuta-wiezniow-za-grzechy-wlasne-i-rodzin-2019/).

Szczegóły poniżej:

Witaj!
Jeśli możesz przyjdź i doświadcz. Oddaj Jezusowi w milczeniu, modlitwie, śpiewie – tak jak potrafisz i możesz – to co Cię więzi, to co Ciebie zniewala w intencji tych, którzy w wyniku swoich złych decyzji ponoszą ich konsekwencje odsiadując wyroki.

To sami więźniowie wyszli z inicjatywą, aby w taki właśnie sposób wynagradzać modlitwą za swoje winy.

„Byłem w więzieniu. A odwiedziliście mnie”…

24 godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywa się już kolejny rok z okazji Świąt Wielkiej Nocy i Święta Miłosierdzia Bożego w intencji więźniów wzorowana na Wielkiej Pokucie.

Całość koordynuje kapelan więzienny we Wrocławiu o. Robert Żukowski OMI.

Adoracja rozpocznie się w kaplicy Zakładu Karnego nr 2 przy ul. Fiołkowej we Wrocławiu 26/04/2019 i będzie tam trwać do godziny 17:00.

Następnie Adoracja zostanie przeniesiona do kościoła pw. Św. Jerzego, przy ul. Ojców Oblatów we Wrocławiu, gdzie każdy chętny będzie mógł przyjść i się pomodlić, pobyć z Jezusem Chrystusem obecnym w Najświętszym sakramencie.

Plan Adoracji w kościele pw. św. Jerzego:
18:00 Msza święta, a po niej nabożeństwo Fatimskie
19:00 – 20:30 Oprawę Mszy św. i Adorację po niej poprowadzi Chrześcijański Zespół Uwielbienia NUNTIIS z Oławy
20:30 – 22:00 Adoracja prowadzona przez wspólnotę Franciszkańską
22:00 – 23:30 Adoracja prowadzona przez wspólnotę Lew Judy
23:30 – 01:00 Adoracja prowadzona przez Mężczyzn Świętego Józefa z Wrocławia
01:00 – 02:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu (szukamy chętnej wspólnoty lub osób do prowadzenia)
02:30 – 04:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (szukamy chętnej wspólnoty lub osób do prowadzenia)
04:00 – 06:30 Adoracja i skupienie przed poranną Mszą świętą prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym Syjon z Muchoboru Wielkiego we Wrocławiu
06:30 Msza św. wieńcząca Adorację w kościele pw. św. Jerzego

Jeśli należysz do wspólnoty lub znasz taką, która chciałaby się przyłączyć lub poprowadzić Adorację od godziny pierwszej w nocy to zapraszamy do kontaktu.

Po porannej Mszy św. adoracja ponownie zostanie przeniesiona do Zakładu Karnego, gdzie się dopełni Mszą świętą dla więźniów.
Na teren Zakładu Karnego mają wstęp jedynie wolontariusze po uzyskaniu akceptacji administracji wiezienia na wniosek Kapelana Więziennego.

Każdego chętnego zapraszamy.

Kościół pw. św. Jerzego jest niewielkim budynkiem i mieści się tuż przy plebani i obok (naprzeciw) kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju.
Ul. Ojców Oblatów znajduje się między ulicą Legnicką i Popowicką oraz Rysią i Wejherowską.

Pod odnośnikiem (linkiem) jest artykuł o Adoracji w 2017 roku
zapraszam do lektury:
http://wroclaw.gosc.pl/doc/3797635.Modlitwa-za-kratami-i-nie-tylko

Zapraszamy też osoby chętne do pozostania wolontariuszem w więzieniu. Pasterzem i opiekunem wolontariuszy we Wrocławiu jest wspomniany wyżej kapelan więzienny o. Robert Żukowski OMI.
Ta Adoracja może być dobrym czasem do rozważenia takiej posługi.

Do zobaczenia i błogosławionego tygodnia. 🙂

Wydarzenie założone w imieniu Wolontariuszy tworzących nieformalną grupę „Zacheuszki”, którą prowadzi Kapelan więzienny.

www.zacheuszki.pl