Dzieje się! Zapraszamy na trzecią edycję wNieboGłosów!
To niezwykłe muzyczne wydarzenie gromadzi na pl. Wolności coraz więcej uczestników. Nie może Cię tam zabraknąć! Z każdą edycją zbieramy cenne doświadczenia i uczymy się. Mamy apetyt na to, aby tegoroczne wydarzenie zaowocowało w ludzkich sercach jeszcze piękniej.
Zaplanujmy sobie już ten czas: 20 czerwca 2019!

Głównym organizatorem wydarzenia wNieboGłosy jest Archidiecezja Wrocławska pod patronatem Abp. Józefa Kupnego oraz Fundacja na Rzecz Rozwoju Młodzieży „Młodzi Młodym” i Fundacja Vide et Crede. Partnerem wydarzenia w tym roku jest Miasto Wrocław oraz wrocławskie wspólnoty i ruchy katolickie: Dom na Skale, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, Katolicka Wspólnota Droga, Katolicka Odnowa w Duchu Świętym i Michael, Ruch Światło-Życie i Domowy Kościół, Wspólnota Hallelu Jah oraz Wrocław Wielbi.

Będzie to wspaniała uczta dla ucha i ducha! Na scenie wystąpią wrocławscy muzycy: Orkiestra, Chór i Zespół wNieboGłosy oraz zespół N.O.E. Tak jak w poprzednich edycjach chórzystów poprowadzi energiczna Sara Nestorowicz, a orkiestrę niezastąpiony Artur Koza. Koncert poprzedzą otwarte warsztaty muzyczne, dzięki którym do Chóru będzie mógł dołączyć każdy z Was. Przygotowane w ramach warsztatów utwory wykonane będą wspólnie podczas koncertu uwielbienia. Spotkajmy się !

Dołącz do Chóru wNieboGłosy! Zapisy do 19 maja.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSecqKQZwi1hqYUlDb5yie9rQsjQamNc_OSDaZ-T13EpmSB0eA/viewform?fbclid=IwAR1cG2QBcBwuM59DOb3AZlZfIRiFo7PEzFXYaIiSfYsgAXeP8W3M7UM_ozo

IDEA KONCERTU

«Dzięki Ci Panie za Ciało Twe i Krew, za dary nieskończone wielbimy Cię.»

Uroczystość Bożego Ciała w Polsce to w skali światowej wyjątkowa tradycja barwnych procesji wędrujących ulicami wsi, miast i miasteczek do ołtarzy przystrojonych zielonymi brzózkami. To korowody feretronów i chorągwi łopoczących na wietrze, to zastępy małych dziewczynek w bieli sypiących kwiaty pod stopy Jezusa Eucharystycznego, który wychodzi nam na spotkanie.

«Zostań z nami Panie, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił» Łk 24,29

Pragniemy wieczorem tego dnia spotkać się na Placu Wolności we Wrocławiu podczas koncertu uwielbienia, aby wznieść głos do nieba we wspólnej modlitwie i radosnym świętowaniu. Będzie to niezwykła okazja, aby doświadczyć radości bycia razem przed Tym, który stworzył świat, żeby rozbudzić na nowo wiarę i uwielbić Boga za Jego obecność pośród nas oraz za bezcenny dar Eucharystii.

Istnieje jeszcze inny powód naszego spotkania. W ostatnich latach przeżywamy fenomenalne zjawisko, dla którego inspiracją stał się rzeszowski koncert Jednego Serca Jednego Ducha. W Boże Ciało w wielu miastach Polski wznosi się do nieba pieśń uwielbienia dla Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pragniemy, aby taki głos wzniósł się również z Wrocławia. Chcemy w tym wyjątkowym dniu oddać publicznie cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Naszym marzeniem jest to, aby wNieboGłosy na stałe wpisały się w kalendarz wrocławian i mieszkańców naszej Archidiecezji. Do udziału w tym wydarzeniu wszystkich, bez względu na wiek.

TEMAT KONCERTU

«Jezus zaraz przemówił do nich: Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!» Mt 14,27

Podczas tegorocznego spotkania, ponownie włączając się w temat roku duszpasterskiego “W mocy Bożego Ducha” będziemy wołać o Ducha Świętego i Jego dary.
Często w naszym życiu chrześcijańskim doświadczamy sytuacji, w których brak nam odwagi, aby przyznać się do Chrystusa. Świat coraz bardziej zagłusza głos prawdy i ewangeliczne wartości.
Niech to nasze spotkanie stanie się zaproszeniem, aby wejść głębiej.
Będziemy prosić, aby Duch Święty uczynił nas świadkami, abyśmy byli solą ziemi i światłem świata, które stawia się na świeczniku, aby świeciło innym.